Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Celostátní turnaj mladších žáků Ostrava 11. 10. 2008

Celostátní turnaj mladších žáků Ostrava 11. 10. 2008

19.10.2008

Celostátní turnaj mladších žáků Ostrava 11. 10. 2008

V podzimní části sezony jsme se zúčastnili celostátního turnaje konaného v Ostravě. Silně zdecimované družstvo bylo doplněno o hráče z Havířova, kterých je také nedostatečný počet.

Účast: Štěpán Borusevych, Michal Čádek, Daniel Němec, Adam Šívr, Jan Tománek, Zdeněk Vláčil, Vít Murár, Lukáš Križan, Lukáš Jakub, Michal Gatinar.

 

Výsledky:RCO : Říčany 0 : 6( 0 : 3)
 Body:   
 RCO : Sparta 1 : 1( 0 : 1)
 Body:Vít Murár  
 RCO : Mariánské Hory 1 : 4( 1 : 1)
 Body:Adam Šívr  

 

Cestou na turnaj to vypadalo, že na hřišti nebude pro mlhu vidět z jedné strany na druhou, ale Ostrava nás přivítala pěkným slunečným dnem. Před samotnou hrou to vypadalo trochu křečovitě, kluci z Havířova se trošku opozdili, a tak sestava hráčů byla určena narychlo. 

K prvnímu utkání nám los určil družstvo Říčan. První polovina zápasu byla vyrovnaná a nebýt opravdu velkého hráče, jak výškově, tak váhově převyšujícího, utkání by vypadalo jinak. Obrana vypadala přesně tak, jak jsem hráčům říkal, otočit se na svou stranu a předat míč spoluhráči. Druhá polovina zápasu byla v obraně dobrá, ale v útoku chyběla přihrávka na křídelní hráče.

Druhé utkání bylo s družstvem Sparty, naši hráči ve hře ukázali bojovnost a dokonce předvedli i některé situace co se naučili ve čtvrtek na tréninku v Brně, a to podpora hráče a hledání děr v obraně. Bohužel bylo až příliš odkopů a pomalé dobíhání míče.

Třetí utkání s Ostravou raději nebudu komentovat. Připadalo mi, že nastupuje jiné mužstvo, hodně kopů, prakticky žádná chuť hrát na míč, místo aktivní obrany čekání na soupeře až do nás narazí. Nějaké pokusy o průnik mezi hráči tam sice byl, ale bez podpory hráčů.

V základní skupině jsme skončili na posledním místě. Po přestávce na oběd nás čekalo poslední utkání s Dragonem Brno o umístění. Trenéři Brna však své hráče už nepustili k poslednímu utkání, a tak nás už čekalo jen převlečení a jízda zpět domů.

K hodnocení celého turnaje mohu jen říct, že celková hra se proti turnaji ve Zlíně se v mnohém vylepšila a je potřeba se více zaměřit na podporu hráčů a hledání děr v obraně soupeře.

 

Rugby zdar Jarda Švec (Švéd) a Josef Hrušák

 

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY