Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > RC Olomouc - RC Brno Bystrc 15:34

RC Olomouc - RC Brno Bystrc 15:34

26.4.2007 Ani napodruhé Olomouc neuspěla

Do utkání proti soupeři z horních pater tabulky jsme vstoupili v naší patrně nejsilnější sestavě, chyběl pouze distancovaný Standa Kvapil a zraněný Erik Fišara a Ivo Dostál.

První poločas je soubojem pouze rojníků,útočníci jsou v této fázi utkání odsouzeni do role statistů. Do 27. minuty náš roj drží se soupeřem krok a je schopen ubránit jednu jedinou akci se kterou se Bystrc v Olomouci představila a to protlačování maulů po autech. Po několika ubráněných pokusech již na tento prvek nestáčíme zareagovat a prohráváme 0:5. Ihned po výkopu přichází naše pěkná akce - spolupráce roje s útokem a na konci pokládá Olda pětku - stav 5:5, Běží 31. minuta. V 37. minutě děláme chybu na naší polovině - přepadávání v rucku a soupeř jde proměněným TK do vedení 5:8. V okamžiku, kdy již myslíme na přestávku, přichází na pořad secvičená akce soupeře a pětkou uzavírá poločasový účet 5:13.

Poločasový stav davá jisté šance na otočení výsledku, ale prioritou ke změně skóre je nutné ubránit “želvu“ v podání hráčů Bystrce. Toto se nám opět nedaří a 8. minutě dostáváme pětku a následným kopem se soupeř vzdaluje na 5:20. V 10. minutě proměňujeme TK /M.Kučera/ za hraní na zemi a korigujeme na 8:20. Do 32. minuty se hra odehrává mezi 22tkou a spíše připomíná “holomajznu“ než pohledné ragby. Dochází k navlas stejné situaci jako u předchozích pětek – protlačený maul, úspěšný kop a skóre 8:27. Ve 38. minutě se ještě pokoušíme zdramatizovat závěr utkání, kdy po pěkné individuální akci pokládá M.Kučera pětku přímo pod „klacky“ a kopem upravuje na 15:27. Již v nastaveném čase druhého poločasu, běží 42. minuta, je tu opět pěkná “želva“ v podání hráčů Bystrce, která končí pátou pětkou utkání. Následný úspěšný kop uzavírá konečný účet utkání na stav 15.34.

Resumé utkání:

Soupeř má secvičenu jednu akci, kterou rozhodne zápas /5 pětek/ a naši hráči nejsou schopni za 80 minut hry najít způsob eliminace této herní varianty.

Celý zápas bojujeme, ale co je nám to platné, když jsme schopni vyrobit množství individuálních chyb, které by stačily na dva zápasy - chytání míče, nahrávka, podpora hráče s míčem, zapojení křídelních útočníků.