Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > Anglické kluby a hráči tuší potíže

Anglické kluby a hráči tuší potíže

11.1.2009

Anglické kluby a hráči tuší potíže

Ekonomická krize sílí, ale plány Premier Rugby pokusit se omezit výdaje byly přijaty hráči i kluby skepticky.

Po prvním lednu se objevily informace, že hráči, jako Danny Cipriani nebo Luke McAlister – kteří na konci sezony budou smluvně volní, mohou mít potíže s novými smlouvami, protože kluby budou muset pracovat s omezeným počtem hráčů, stejně jako s maximální výší možných platů. Tyto informace vzbudily ne zrovna nadšené reakce mnoha trenérů.

Hlavní trenér Sale – a příští rok Director of rugby – Kingsley Jones prohlásil, že si byl jist tím, že McAlister zůstane, ale že Kiwi nebude mít možná jinou šanci jestliže jeden z francouzských klubů přijde s typickou bank rozbíjející nabídkou: „Věřím, že Luke chce zůstat se Žraloky. Je v současnosti spokojen, je to jen o tom, zda můžeme soutěžit s francouzskými kluby. Nyní můžeme pracovat s celkem 4 miliony liber, zatímco jeden francouzský klub má podle zvěstí rozpočet na plat tak špičkového hráče 20 milionů €, což je 20 milionů liber. Luke tu chce zůstat ze správných důvodů, ragby a vše okolo, ale musí taky koukat na svou budoucnost. Jestli se to číslo ukáže jako reálné, bude pro nás velmi složité nabídnout mu alternativu a zároveň si udržet 30 dobrých hráčů.

Poslední zpráva ohledně týmů byla informace o možném omezení hráčů v týmech Guinness Premiership na počet 35 – 40 mužů. Pokud se to stane, je pravděpodobným číslem 38 – stejně jako se ERC snaží pro Heineken Cup a Pohár European Challenge.
Kombinovaný dopad omezení počtu hráčů a platového limitu může vést k nezaměstnanosti mnoha hráčů nižší výkonnostní úrovně – přestože mohou hrát roli v revoluci profesionalizace.

Mnohé kluby, které nakupovaly pro příští sezonu, mně naznačily, že se domnívají, že se hovoří o mzdovém stropu 500 000 liber pro klub.“ řekl pro Daily Telegraph šéf Asociace profesionálních hráčů Damian Hopley. Hopley vyjádřil také obavu o zajištění hráčů v nejbližší době: „Mnoho smluv je už uzavřeno, a pro hráče s rodinami, které je třeba živit a podporovat, je těžké představit si, že by se o podmínkách mělo jednat znovu.“

Toulon, Biarritz a Clermont jsou spojováni se zájmem o McAlistera, zatímco o Ciprianim se hovoří v souvislosti se Stade Français a Saracens, kteří znovu projevili aktivitu. Další hráč v hledáčku Pařížanů je James Haskell (Wasps.)

 

převzato z webu RK Petrovice

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY