Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > 1.KB Liga ragby – Vítězství v Praze po skvělém druhém poločase

1.KB Liga ragby – Vítězství v Praze po skvělém druhém poločase

20.9.2009

Pavel Navrátil versus Filip Fuchs s míčem. Foto: Petr Skála (ceskeragby.cz)
Pavel Navrátil versus Filip Fuchs s míčem. Foto: Petr Skála (ceskeragby.cz)

Ve druhém kole jsme hráli na hřišti nového účastníka 1.KB Ligy ragby Pragy B. A vezeme body za vítězství i bonus za položené pětky! Kdo by to ráno na nádraží řekl?

 

RC Praga Praha B -   RC Olomouc 12:34 (12:8)

Ráno se na nádraží sešlo jen 12 hráčů, další tři se měli do Prahy snad dopravit po vlastní ose. Hned z rána nálada pod psa a z tváří přítomných bylo vidět znechucení a snaha utkání vzdát. Naštěstí trenéři rozhodli, že se jede za každou cenu. A konečný výsledek i předvedená hra jim daly za pravdu. Protože jsem s výpravou do Prahy neodjel, přináším komentář od Oldy Urbánka:

„Přestože byl počet hráčů, kteří se v sobotu ráno sešli na vlakovém nádraží, více než žalostný (přítomno 12 hráčů), dokázali jsme utkání dovést do vítězného konce.  Poraženecká nálada během rozcvičky týmu jakoby předznamenala naši hru během prvních 25 minut utkání. Navíc jsme nastoupili ve 14 hráčích (dva dorazili na hřiště sami), neboť jeden bloudivší hráč se místo na hřiště Pragy dostavil na nedalekou Spartu a k utkání nastoupil až v desáté minutě. A to jsme byli ještě bez řádné první řady, což ale pan rozhodčí Bossan vzal na vědomí a povolil hrát nesoutěžní mlýny. Pragovka B na nás vlétla s chutí a vervou (a také plnou lavičkou náhradníků). Soudě dle začátku utkání, museli jsme vysoko prohrát – byla špatná celková souhra, nebyli jsme agresivní v obraně a dosti často jsme skládali dva hráči jednoho pragováka, de facto jsme se vůbec nedostali do hry a jen bránili. Po dvou pětkách a jednom následném prokopu po položení vypadala situace dosti kriticky. K obratu zavelel Michal Kučera proměněným trestným kopem, který i zcela proměnil naše hráče. Přestali jsme hrát odevzdaně, protože jsme zjistili, že můžeme i v 15 lidech na Pragovce něco předvést. Začali jsme tvrději bránit, být důraznější, agresivnější a dokonce i rychlejší. S tímto zcela přešla nervozita na stranu protivníka, který začal kupit chybu na chybu, čímž jsme se dostávali častěji k míči a tudíž i ke hře. Zejména naši útočníci nacházeli díry v obraně domácích, což jsme dokázali vyjádřit i bodově po „naučeném“ signálu „běž a polož“ z rychle rozehraného trestného kopu.

Do druhé půle jsme nastupovali s vědomím, že bychom zde mohli dokonce vyhrát. Nervozita a nedisciplinovanost soupeře, kdy se pokoušel každý hráč Pragy dojít individuálně do našeho pětkoviště, se stupňovala. Tohoto jsme dokázali využívat v náš prospěch, několikrát jsme totiž získali z obrany míč a následně rychle zaútočili. Do konce zápasu jsme sice už nedostali žádný bod, dvakrát jsme sice hasili oheň ze střechy na poslední chvíli, ale jinak jsme soupeře už k ničemu moc nepustili. Naopak, i po velmi zdařilých individuálních průnicích, jsme to byli my, kdo zahrozili a zvyšovali skóre. Naše sebevědomí a koncentrace na hru rostlo, naopak soupeřovo trpělo šrámy. Zatrnulo po zranění Kučery v 62.minutě, kdy ho musel vystřídat „Nikdo“ (žádný náhradník nebyl k dispozici), vedli jsme sice o 12 bodů, ale Praga B minulé kolo v Havířově ukázala, že hraje až do konce. Naštěstí „Nikdo“ zapadl docela dobře do sestavy a my ještě skóre navýšili.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům za předvedený výkon na hranicích sebeobětování. Velký dík patří také našemu realizačnímu týmu, který byl zosobněn all-in-one (trenér, masér, voda, kopátko…) Tomášem Forstrem.

Na druhou stranu by se někteří kopáči, pivní skautíci, bolístkové, bebinkové a přikakánkové měli nad sebou zamyslet. V civilizované společnosti, ve které se snad ještě pohybujeme, při jakékoliv absenci bývá normální SE OMLUVIT…a to nejlépe předem!“

 

Sestava RC Olomouc: Jabůrek, Vartoň, Verbich, Kurka, Kasal, Dostál, Urbánek, Ziegelheim Tomáš, Poledna, Kvapil, Ernst, Kučera, Barbosa, Polák, Navrátil.

Trenéři: Tomáš Förster

Body: Poledna 15 (3P), Kučera 10 (1P, 1TK, 1KPP), Dostál 5 (P), Navrátil 4 (2KPP)

 

Pavel Bruno Pala, 20.9.2009

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY