Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > 1.KB Liga ragby - „A“ tým se vytáhl na Iuridicu Praha

1.KB Liga ragby - „A“ tým se vytáhl na Iuridicu Praha

15.9.2009

Foto: Petr Pelíšek (naseadresa.cz)
Foto: Petr Pelíšek (naseadresa.cz)

V neděli 13.9. vstoupili do nového soutěžního ročníku i hráči olomouckého A týmu. A vstoupili do něj nejen v nových dresech, ale i sympatickým výkonem.

RC Olomouc - ARC Iuridica Praha 56:0 (32:0)

Na soupisce domácích se překvapivě objevili i čtyři junioři, kteří měli nečekané volno v lize juniorů, protože jejich soupeř požádal o odložení utkání. Trenér toho využil a postupně všechny nasadil do hry.

Naši hráči nastoupili velmi zodpovědně a od prvních minut bylo jasné, že na hřišti budou jasně dominovat. Tým se snažil o aktivní hru, obrana napadala soupeře za čárou zisku a nutila ho k chybám. V útočné fázi jsme mohli vidět rychlou snahu o zisk území a slušnou podporu hráči s míčem. Skóre otevřel v 5.min. pětkou Vláčil. Krásný signál v 10.min. stejným způsobem završil Mana. Spousta dalších nadějných akcí pak byla zmařena díky nepřesnostem při příjmu přihrávek. Další pětky jsme položili po téměř stejných akcích do pravé strany, nejdříve ve 20.min. Navrátil a v 30.min. Beneš. Ve 35.min. předvedli dobrou spolupráci Kučera a Navrátil. Prvně jmenovaný adresoval vysoký kop pro křídlo do brankoviště a Navrátil si s ním bodově poradil. Poločas zakončil šestou pětkou Urbánek. Teprve v samém závěru první půle se soupeř dostal k jistému tlaku v naší 22m zóně, ale aktivní obranou jsme odolali.

Na výkonu v druhé půli se projevilo střídání hráčů, ale také odcházející fyzická kondice. Pozitivní je, že se do hry dostali všichni náhradníci. Negativem byl jistý ústup od systému hry. Přesto jsme položili ještě čtyři pětky. V 51.min Ziegelheim po krásném uvolnění od Vartoně v situaci dva na jednoho. Pak svůj skvělý výkon korunoval zkompletování hattricku kapitán týmu Franta Beneš. Položil v 63. a 73.min. v poslední minutě pak ještě skóroval Poledna. Škoda že se nadařilo kopáčům, z deseti pokusů byli úspěšní jen třikrát.

Vzhledem k tomu, že mužstvo nesehrálo žádné přípravné utkání a že účast na trénincích není ideální, byl předvedený výkon potěšující. Bohužel se zranil Jirka Mráz a bude dlouhodobě vyřazen.

 

Sestava RC Olomouc: Vláčil (41´ Verbich), Dostál (60´Vymlátil), Vartoň (73´Jabůrek), Kurka (41´Šmakal), Mráz (15´Januš, 60´Kasal), Urbánek, Beneš, Ziegelheim Tomáš, Poledna, Kvapil, Navrátil, Kučera, Hrčko, Polák, Mana.

Trenéři: Tomáš Förster, Pavel Pala

Body: Beneš 15 (3P), Navrátil 14 (2P, 1KPP), Vláčil 5(P), Mana 5(P), Urbánek 5(P), Ziegelheim 5(P), Poledna 5(P), Kučera 2(1KPP).

Vývoj skóre: 5:0, 10:0, 15:0, 22:0, 27:0, 32:0 / 37:0, 44:0, 49:0, 56:0

 

Pavel Bruno Pala, 15.9.2009

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY