Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > 1.KB Liga ragby – 3. kolo a vítězství v Ostravě

1.KB Liga ragby – 3. kolo a vítězství v Ostravě

15.9.2008 Sokol Mariánké Hory – RC Olomouc 0:17 (0:10)

1.KB Liga ragby – 3. kolo a vítězství v Ostravě

Minulý týden jsme byli jasně poraženi Bystrcí, ale do derby s Ostravskými hráči jsme šli s odhodláním odčinit špatný výkon. A nakonec se to povedlo líp, než jsme očekávali. I když jak už to v těchto derby zápasech bývá, byl to víc boj než pohledné ragby.

Začátek utkání patřil nástupu domácích, ale víc než svým umem získávali území naší netaktickou hrou a chybami. Vázla nám komunikace, hráli jsme bez agresivity a jen díky dobrému bránění jsme neinkasovali. Šok pro domácí přišel ve 20. minutě. Po dlouhém odkopu z vlastní 22 jsme soupeře zatlačili, Hladík výborně pronikl téměř k brankovišti a po vyhraném rucku dokončil akci pětkou Januš. Od této chvíle se hra srovnala, častěji jsme útočili a nutili soupeře k chybám. Využili jsme však jen jednu, ve 35. minutě po několika fázích jsme rozhodili domácí obranu, Mana si naběhl na zpětnou přihrávku a určil poločasový výsledek. Bohužel jsme nedotáhli do zdárného konce další průniky, hlavně Ríši Hladíka.

Druhý poločas měl stejný obraz jako první. Sokolíci z Ostravy získávali území především díky našim vlastním chybám a my jsme stále hrozili z rychlých průniků. Využili jsme hned ten první ve 47. minutě, když Franta Beneš vystihl na půlce hřiště soupeřovu přihrávku a pádil k brankovišti. Byl sice zastaven těsně před položením, ale vyhráli jsme následný ruck a Olda Urbánek dokončil akci pětkou. I zbytek utkání probíhal stejně. Domácí se snažili, ale naše obrana všechny ataky zvládla. Vydrželi jme i desetiminutové oslabení po žluté kartě Hrčka.

I přes vítězství je třeba vidět nedostatky ve hře. Špatné výběry směru a způsobu hry, nedostatečná podpora hráči s míčem, velmi nedůrazné čištění v rucku. Malé zapojení křídel a zadáka. A téměř žádná komunikace. Jako negativum vidím i neúčast dalších hráčů z první řady.

V utkání si velice dobře vedl na pro něj nezvyklém místě mlýnovky Marcel Mana, to bylo příjemné zjištění. V roji tvrdil muziku Tomáš Ziegelheim a své zkušenosti uplatňoval Franta Beneš. Útok se tentokrát příliš neprosadil, za zmínku stojí jen průniky Hladíka po křídle. A gratulaci zaslouží Filip Vartoň za první utkání v mužích.

Na závěr si neodpustím poznámku k rozhodčímu. Výkon, který předvedl pan Jilčík jako hlavní sudí, byl tristní. Byl nejslabším a nejhorším mužem na hřišti. Pískal špatně na obě strany, hru neřídil a situace po skládkách a hru v rucku absolutně nezvládal.

Sestava: Kurka, Noguerre-Tarrieu, Walch, Kasal (Jabůrek), Januš, Urbánek, Ziegelheim Tomáš, Beneš (Vartoň), Mana, Kvapil, Hladík, Navrátil, Barbosa, Ziegelheim Roman (Ziegelheim Jindřich), Kapaňa (Hrčko). Nestřídali Mráz, Martinek.

Vedoucí mužstva Poledna, poradce Pala.

Body: Januš 5 (P), Mana 5 (P), Urbánek 5 (P), Kvapil 2 (KP).

Žlutá karta Hrčko.

 

Pohled hráčů:

Marcel Mana (mlýnovka, kterou nehrál roky): „Na mlýnovce se mi líbilo, dobře jsem si zahrál a zase mě to pozitivně nakoplo. Mlýnovka je důležitý post a nahradit Patrika není lehké. Snažil jsem se držet rad od Bruna a myslím že to vyšlo. Mít více zkušeností a víc trénovat a bylo by to super. Jednoznačné vítězství pro nás bylo spíš překvapením, čekali jsme vyrovnanější utkání. Náš výkon byl fajn, jen bychom měli přidat na tvrdosti.“ Bruno: „Marcel mě velmi příjemně překvapil. Hrál aktivně a důrazně, chyběla jen lepší komunikace. Jsem rád že máme další alternativu na tento post.“

 

Franta Beneš (vazač, nejzkušenější hráč): „Hrálo se mi dobře, proti Ostravě to má vždy jiný náboj. Dobře se mi spolupracovalo s Tomášem Ziegelheimem (hrál rváčka). Ale hlavně mám velmi dobrý pocit z týmu, po dlouhé době jsem v něm cítil pohodu a vzájemnou podporu. Nehráli jsme bez chyb, některé situace jsme mohli řešit lépe, ale nikdo nic nevyčítal a chtěli jsme si to užít.“ Bruno: „Franta v každém zápase odevzdává maximum pro tým, je to poctivý dříč a tahoun týmu. Jeho klid a rozvaha jsou pro mužstvo důležité, dovede spoluhráče uklidnit. Klobouk dolů, co ve svém věku předvádí. Moc jsem mu dnes přál pětku, snad se jí brzy dočká.“

 

A jak to viděl Patrik Poledna (zraněn, dnes jako vedoucí týmu, který se zapomněl napsat do zápisu a byl vykázán z lavičky!): „Prožívat utkání na lavičce je víc emotivnější než na hřišti. Nemohl jsem hrát a tak jsem se snažil být mužstvu prospěšný jinak. Potěšil mě kolektivní výkon a touha po vítězství. Oceňuji výkon Franty Beneše i Marcela Many na mém postu.“ Bruno: „Věděl jsem, že Patrik nebude hrát a tak jsem ho pověřil přípravou týmu před utkáním. Je dobře když si hráči vyzkouší i tuto pozici.“

 

Pavel Bruno Pala, 13.9.2008

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY