Jste zde: Domácí stránka |
Rugby Club Olomouc > 1.KB Liga ragby – ve 4. kole deklasujeme Zlín

1.KB Liga ragby – ve 4. kole deklasujeme Zlín

21.9.2008 RC Olomouc – RC Zlín 68:0 (39:0)

1.KB Liga ragby – ve 4. kole deklasujeme Zlín

Ke 4.kolu jsme nastoupili netradičně v neděli v 17 hodin, protože v našem areálu probíhaly atletické závody. A bylo to velmi podařené odpoledne s překvapivým výsledkem, který nečekal skutečně nikdo. Připravovali jsme se na boj o každý metr hřiště a na protivníky, kteří v minulých dvou kolech své soupeře jasně přejeli. Skutečnost byla jiná.

Domácí tým nastoupil útočně naladěn a od začátku se do Zlína pustil naplno. Celé utkání jsme předváděli hru se snahou o rychlý zisk území s aktivní podporou hráči s míčem a o co nejdelší udržení míče ve hře. Tato hra nám přinesla v prvním poločase celkem 6 pětek a o výsledku bylo rozhodnuto. Po obrátce jsme ve stejném stylu pokračovali a přidali dalších 5 položení. Potěšující je i udržená nula na vlastním kontě, když jsme dokázali ubránit i ataky Zlína v těsné blízkosti našeho brankoviště.

Dnes je těžké někoho z týmu vyzdvihovat, ale za zmínku stojí bodová úspěšnost Michala Kučery, Ríši Hladíka a pětka na kontě Franty Beneše. Po delší pauze zaviněné zraněním nastoupil i Patrik Poledna a bylo to znát. Ovšem největším povzbuzením pro hráče určitě byl potlesk přítomných diváků a korektní ocenění výhry od soupeře.

Tímto vítězstvím jsme potvrdili svou účast v play-off a snad i druhé místo v tabulce, které nám zajišťuje v prvním vyřazovacím kole výhodu domácího hřiště. Soupeř? Zlín nebo Ostrava.

 

Sestava: Kurka, Christomidis, Walch (Jabůrek), Kasal (Prášilík), Januš (Mráz), Urbánek, Ziegelheim Tomáš, Beneš, Poledna (Kapaňa), Kučera, Hladík (Hrčko), Kvapil, Barbosa, Navrátil, Mana.

Vedoucí mužstva Fišara, trenér Pala.

Body: Kučera 23 (2 P, 5 KP, 1 TK), Hladík 15 (3 P), Mana 10 (2 P), Beneš 5 (P), Hrčko 5 (P), Ziegelheim T. 5 (P), Navrátil 5 (P).

 

Pohled hráčů:

Michal Kučera (útokovka, první utkání na podzim za Olomouc): „Čekal jsem naprosto jiné utkání, ale jsem potěšen. Nehádali jsme se, hráli jsme rukama a osobně jsem si to užil. Na to, jak málo nás chodí na trénink, to byl fajn výkon. Pokud se utkání play-off nebudou krýt s extraligou, rád si znovu zahraju.“ Bruno: „Michalovy zkušenosti jsou obrovské a jeho bodový zisk v utkáních bývá podstatný. Má velký přehled a jeho velkou devízou je tvrdost v osobních soubojích. Také dnes předvedl dobrý výkon.“

Olda Urbánek (rváček): „Bohužel jsem na zápas nebyl zdravotně úplně v pořádku, což se samozřejmě projevilo na mé hře. Chtěl bych vyzdvihnout práci celého týmu, fungovali jsme, až na drobné výpadky, jako dobrý hodinový stroj. Zejména akce útoku byly pohledné, navíc jsme se nehádali a tak. Jen škoda posledních desíti minut, kdy nám i soupeři narostly krvavé oči a hra tím velmi trpěla.“ Bruno: „Olda je srdcař, který se pro tým vždy vydá naplno. Společně s Frantou Benešem a Tomášem Ziegelheimem tvoří velmi dobrou třetí řadu. Také na něj spoléháme v autech, které umí výborně skákat. Potřebovalo by to jen přidat větší přehled a nenechat se zbytečně vytočit.“

A jak to viděl Erik Fišara (pro toto utkání vedoucí týmu): „Po utkání s Bystrcí jsem čekal naprosto vyrovnané utkání. Potěšilo mě, že jsme hráli hodně rukama, bylo to velmi líbivé ragby. Také v obraně jsme podali dobrý výkon, snažili jsme se zodpovědně skládat a solidně jsme řešili hru v rucku. Důležitá byla i dobrá hra spojek (Patrik a Michal)“ Bruno: „Protože jsem byl na utkání juniorů v Ostravě, požádal jsem o pomoc Erika. Jsem rád, že se mu po porážce od Bystrce dostalo v této pozici zadostiučinění tímto výsledkem.“

 

Pavel Bruno Pala, 21.9.2008

Loading...

RC OLOMOUC - AKTUALITY